- Pořádek ve stanu a jeho okolí (1 – 5 bodů):
- Denní bodování (6 – 10 bodů):
Některý rádce si hodnocení vedl interně, jiný měl snahu s hodnocením kupčit. Bylo pravidlem, že po několika dnech se veřejně vyvěsily průběžné výsledky.
V případě nemoci, či krátkodobé nepřítomnosti, získá postižený člen od rádce automaticky plných 10 bodů. Nemocný může navíc získat za vedlejší nenáročnou činnost dalších 1 – 5 bodů. Jedná se o činnost, o kterou, o své vlastní vůli, požádá vůdce tábora nebo Strážce totemu (ruční práce, kronika, časoměřič aj.).
Každý takovýto úkol je bodován zvlášť. Krátkodobou nepřítomností je myšleno z důvodu vnějších okolností (plnění Činu, či třetího Orlího pera, odjezd k lékaři, apod.). Pokud je člen družiny půl dne v kuchyni coby Steward (Coleman), získá taktéž 6 až 10 bodů, ale od Colemana (Strážce totemu), vždy na konci směny v kuchyni. Naopak bodování Strážce totemu provádí vůdce tábora sám (6 -10 bodů).
Tím samým způsobem na konci dne, ohodnotí každý člen družiny (6-10 bodů) svého rádce, ovšem s tím rozdílem, že bodování rádce je průměrem. Příklad: Od šesti členů svého kmene získal rádce celkem 41 bodů. Děleno 6 rovná se (zaokrouhleno) - 7 bodů, bylo připsáno rádci. Bodování probíhalo večer po nástupu, a dětem se osvědčilo tajné hodnocení rádce (lístečky do klobouku).
Rádci tímto způsobem soutěží mezi sebou a jejich zisk bodů eviduje vůdce tábora. Z pohledu členů družiny: po určitou dobu oni sami netušili, jak si v hodnocení u rádce stojí. Ale měli nástroj, jak zdůraznit postoj i přístup rádce ke každému jednotlivci družiny.
Mimo tohoto bodování, měl každý možnost získat v průběhu dne tzv. aktivní body:
- Splnění Činu: malý 3 body – velký 6 bodů
- Splnění jednoho Orlího pera, odborky: 6 bodů