A tak při té práci a těch velkých večerech ten čas ubíhal a my jsme byli už přes půl roku na tom ostrově. Tu se proslýchalo, že se máme odtud odebrat zase na jiné místo a v krátkém čase přijížděli lodě a počaly odvážet jeden tábor po druhém.
21. července 1916 došla též řada na náš III. tábor. Vstoupili jsme na francouzskou nákladní loď, jejíž jméno bylo Seine (*Sinai) a asi ve 4 hodiny odpolední jsme opustili Asinaru a loď s námi vyplula do širého moře. Za pěkného počasí moře bylo klidné, plulo se nám to dobře celou noc.
Druhý den ráno, asi v 8 hodin loď zakotvila v jistém přístavu jménem TOULON. Zde jsme vystoupili na francouzskou půdu. Udiveně zírali zraky naše, na ty obrovské vodní kolosy, jichž bylo zde několik zakotveno. Velké množství velkých i malých lodí zde stálo, což mnohý z nás v našem životě ještě nikdy neviděl.
Z lodě jsme vstoupili ihned do vlaku a jeli pěknou krajinou kolem moře asi hodinu po železnici. Na jedné malé stanici, na jejíž nádražní tabuli bylo psáno Casis (*Cassis), jsme vystoupili. Za velkého vedra vedli nás od této stanice, přes velký vrch, samé skály, a opět s vrchu dolů do údolí, asi půldruhé hodiny cesty, kdež byl náš zajatecký tábor.
Zdrželi jsme se zde dvanáct dní. Seřadili nás jeden oddíl a třetího srpna jsme šli opět na stanici Casis (*Cassis). Asi o desáté hodině večer, jsme vstoupili do vlaku. Jeli jsme přes Marseille - Taraskon - Avignon - Valense a 4. srpna ve dvanáct hodin v poledne, jsme přijeli do města ROMANS (*Romans-sur-Isere), kdež jsme vystoupili z vlaku. Zavedli nás do kasáren, kde bylo naše velitelství. Odtud se rozesílaly oddíly na práce. Vždy bylo psáno na tabuli kam a kolik mužů přijde.